Spider woman

29. dubna 2013 v 19:48 | iron man
Věk
Neznámý
Pohlaví
Žena
Druh
Mutant
Titul
Jessica Drew, Arachne
Autor
Archie Goodwin, Sal Buscema, Jim Mooney
Hraje
Elizabeth Daily, Tasia Valenza
Blízcí
Hawkeye, Ms. Marvel, Spiderman
Výskyt


Ano, určitě vás asi okamžitě napadne, že tato postava je sestra, manželka nebo blízká osoba našeho přátelského souseda Spider-Mana, takže na rovinu vám snad bude stačit tato odpověď: Ne, s Peterem Parkerem, alias Spider-Manem, nemá tato postava nic společného, kromě toho, že jsou oba členové Avengers a jsou dobrými přáteli.Původ

Jessica Miriam Drewová se narodila v Londýně, jako dítě byla vystavena smrtící dávce radiace na hoře Wundagore, když jela se svým otcem na výlet. Aby ji její otec zachránil, vstříkl jí experimentální sérum extrahované z krve pavouků také vystavených této radiaci. Jenže toto sérum nezabíralo, takže jeho kolega, Herbert Wyndham, později známý jako zločinný High Evolutionary ("Nejvyšší evolucionář"), vložil do genetického urychlovače, kde Jess zůstala několik let, jelikož léčivý proces, který se tak měl původně urychlit, se namísto toho značně zpomalil.

Když se probudila, tak jí už bylo 17 let, jelikož urychlovač značně zpomalil u Jessicy proces stárnutí, jenže ztratila veškeré své vzpomínky, její rodiče zmizeli a Jess se ujala Wyndhamova služka ve Wundagoru, Lady Bova.

Jessica následně absolvovala střední školu, když poprvé sama vyšla na první románek se svým klukem, tak si z ní nevinně vystřelil, jenže Jess ve chvíli leknutí vypustila bio-elektrický výboj, kterým ho nešťastnou náhodou zabila.
Obviněna z čarodějnictví byla nucena utéct z domova a našel ji hrabě Otto Von Vermis, člen teroristické organizace HYDRY.

HYDRA Jessice vymyla mozek a donutili ji uvěřit, že není člověk, ale pavouk zmutovaný v člověka, vycvičili z ní špióna a dokonalého zabijáka pod vedením žoldáka a bojového instruktoraTaskmastera.

Jessica dostala za úkol zabít Nicka Furyho (haha, jako kdyby to bylo možné), jenže později ho zabít odmítla, jelikož si uvědomila prohnanost HYDRY a obrátila se proti nim, nakonec zabila Von Vermise.

Spider-Woman

Jessica se pak stala Spider-Woman a hodlala se pomstít HYDŘE, když se dozvěděla, že zabili její rodiče, v Londýně ji čaroděj Modred vrátil její vzpomínky a později se stala agentkou S.H.I.E.L.D.u. a později i členkou New Avengers.
Protože její schopností bylo vypouštět feromony, stávala se často sexuálně atraktivní pro ostatní chlapy, a navíc odrazovala většinu žen, takže se často dostávala do několika afér třeba sTonym Starkem nebo Clintem Bartonem.

Jako členka Avengers a S.H.I.E.L.D.u se často dostává do několika dobrodružství a nebezpečí, později se stala i agentkou organizace S.W.O.R.D., která chrání Zemi před mimozemskými hrozbami. Což dělal proto, že byla při invazi mimozemské rasy měničů podob unesena a nahrazena v New Avengers jejich královnou Veranke.
Schopnosti

Jessica má díky genetické modifikaci zvýšené fyzické atributy do úrovně Spider-Mana, např. zvýšená síla (dokáže zvednout až 7 tun), rychlost, odolnost a reflexy, také vypouští feromony, kterými ostatní buď přitahuje nebo naopak odrazuje, záleží na několika faktorech jako např. pohlaví nebo nálada dané osoby.
Také je imunní vůči jedům, drogám a radiaci, dokonce umí lézt po zdech jako Spider-Man, ale i létat, navíc vytváří bio-elektrickou energii, která dokáže toho, koho zasáhne, buď jen ochromit nebo zabít, podle toho, kolik energie Jess vyšle. Zprvu tuto schopnost nedokázala kontrolovat a omylem zabila svého kluka, časem ji ale dokázala lépe využít.

Mimo jiné má výcvik S.H.I.E.L.D.u a HYDRY v bojovém umění, je to výborný špión a expert na utajené operace, je atleticky zdatná do úrovně olympijských gymnastů a umí mluvit několika jazyky. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama