Hawkeye

2. dubna 2013 v 14:50 | iron-man
Věk
30 Let
Pohlaví
Muž
Druh
Člověk
Titul
Clint Barton, Ronin, Goliath
Autor
Stan Lee, Don Heck
Hraje
Jeremy Renner
Blízcí
Mockingbird, Swordsman, Captain America, Iron Man
Výskyt

Clint Barton, alias Hawkeye, je superhrdina vydavatelství Marvel a jeden z velkých symbolů slavného týmu superhrdinů Avengers.

Život před Hawkeyem

Od malička byl problémovým dítětem. Vychovávali ho různé rodiny, ale z každé utekl. Později se přidal k cirkusu, kde ho vycvičili v dokonalého akrobata. Mentorem a učitelem mu tam byl tajemný muž jménem Swordsman, který byl jedním z nejlepších bojovníků s mečem na zemi aTrickshot, který byl úžasným lučištníkem. Clinta učily bojovat s mečem, dýkou, ale hlavně s lukem. Postupem času si Swordsman všiml u Clinta neskutečnou spolupráci oka z rukou. Clint dokázal s lukem trefit prakticky všechno ze kterékoli polohy. Swordsman ho využíval při mnoha loupežích. Jednoho dne však Clint viděl superhrdinu Iron Mana, jak zachránil dítě z hořícího vozu a pochopil, že i on chce pomáhat. Vzepřel se proto Swordsmanovi a porazil ho. Přišel se přihlásit do týmu super-lidí Avengers, kde působí Iron Man spolu s Kapitánem Amerika a mnoha dalšími. Hawkeye předvedl své schopnosti a byl přijat.

Život za a po Hawkeyem

Hawkeye se stal symbolem Avengers a když byli nějaký čas Avengers rozděleni na dva tými, tak velel týmu ze Západního pobřeží. Později dokonce velel svému vlastnímu týmu, Thunderbolts, kde se snažil pomoc padouchům, toužících napravit se a stát se hrdiny. Měl vztah s několika superhrdinkami, například s Wasp, Black Widow, Spider-Woman, Moonstone nebo ženou jménem Echo, po které převzal identitu Ronina, takže svůj luk a šípy vyměnil za dva samurajské meče. Jeho identitu si mezitím přivlastnil Bullseye, stejně jako další padouši si přivlastnili identity jeho přátel, což si nesl velmi těžce. V současnosti je ženatý se superhrdinkou Mockingbird, se kterou před rokem usmířil.

Schopnosti

Základní schopností Hawkeye je jeho neuvěřitelná přesnost. Jeho oční sítnice je velmi citlivá a proto se dokáže trefit i na velkou vzdálenost. Clint je zdatný bojovník trénovaný v mnoha bojových uměních. V jednom období používal Hawkeye pilulky svého týmového kolegy Ant-mana díky nim mohl narůst do obrovských rozměrů. V tomto stavu měl Hawkeye supersílu a říkal si Goliath. Hawkeye používá dlouhý luk a sadu různých šípů. Nosí s sebou běžné, ale i speciálně upravené šípy jako například: Uspávací, elektrický, vybuchující, šíp s lanem, magnetický, sonický a mnohé další.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kdo se ti líbí nejvíc?

iron man 28.6% (2)
hawkeye 14.3% (1)
hulk 14.3% (1)
captain america 0% (0)
spider man 28.6% (2)
všichni jsou boží 14.3% (1)
nenávidím je 0% (0)

Komentáře

1 Terry♥ Terry♥ | Web | 3. dubna 2013 v 14:42 | Reagovat

Tak to je na mě mooooc dlouhééééé :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama