Captain America

5. dubna 2013 v 14:45 | iron man

Věk
90 let + -
Pohlaví
Muž
Druh
Geneticky upravený člověk
Titul
velitel Avengers, ochránce demokracie a symbol USA
Autor
Joe Simon, Jack Kirby
Hraje
Chris Evans, Matt Salinger
Blízcí
Výskyt

Kapitán Amerika je ikonická postava vydavatelství Marvel a komiksů vůbec.

Zrod

Steve Rogers velmi toužil bojovat za svou vlast ve válce. Bohužel, skutečnost že sotva udržel pušku a vážil asi 45 kilo mu u lidí od náboru moc nepomohla. Ale Steve po tom tak moc toužil, že se nechal napumpovat neodzkoušeným sérem supervojáka, což zněkolikanásobilo sílu, zlepšilo jeho reflexy a odolnost. Bohužel vědec, který sérum vymyslel, byl ihned zabit, takže Steve zůstal prvním a posledním svého druhu. Dali mu krycí jméno Kapitán Amerika, protože měl vrátit čest demoralizované zemi plné špehů.
Kapitán do akce vždy nosí svůj štít vyrobený ze slitiny nezničitelného adamantia a velmi vzácného kovu vibrania, který pohlcuje kinetickou energii.
Tehdy se také setkal (mimo jiné) se svým úhlavním nepřítelem, Red Skullem. Dokonce byl členem týmu superhrdinů, jenž si říkali Invaders. Bohužel, při jedné misi ke konci války se obětoval aby zastavil raketu, která mířila na Washington D.C. Nezemřel, jak se lidé domnívali, ale spadl do ledového oceánu a upadl do primitivní hybernace. O šedesát let později, byl znovu nalezen týmem superhrdinů známých jako Avengers. Poté co byl rozmrazen zjistil že celý svět se změnil. Steve se s tím rozhodl vyrovnat jediným způsobem kterým znal: Stal se hrdinou.

Osobnost

Steve je velmi staromodní, lehce samotářský a (to už většině lidí asi došlo) velmi vlastenecký (super)člověk. Ovšem, jeho vlastenectví je poněkud složitější, než u většiny lidí. Není věrný ani tak nadřízeným, nebo vládě, jako spíš zemi samotné a nejednou odmítl splnit rozkazy, kvůli svým přátelům. Nejslavnější takové odmítnutí rozkazu se stalo během takzvané Civil War. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama