Březen 2013

Hulk

22. března 2013 v 14:30 | iron-man
Hulk je fiktivní postava komiksových příběhů vydávaných nakladatelstvím Marvel Comics. Je výtvorem tvůrčího dua, které tvořili Stan Lee a Jack Kirby. Jeho postava je inspirována romány Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda a Frankenstein.

Bruce Banner

Robert Bruce Banner byl v dětství traumatizován svým alkoholickým otcem, který ho nenáviděl. Jeho otec byl jaderným fyzikem a pokoušel se vyvinout čistou jadernou energii. Bruce ho však již v dětství předčil v inteligenci, čím otce pouze více rozčiloval. Při jedné rodinné roztržce, když se Bruce zastala jeho matka, ji otec zabil. I přesto, že se bál synova udání přihlásil se do psychiatrického ústavu.
Již v dětství se u Bruce objevovala rozdvojená osobnost jako následek traumatu. Jen stěží si dokázal najít kamarády a vyhledával soukromí. Ve škole byl často šikanován. To vše ho dovedlo k plánu sestavit pod školou bombu, za co byl i vyloučen, avšak armáda si povšimla jeho génia, a poté co získal doktorát z jaderné fyziky s nimi začal spolupracovat.
Poté pracoval na utajovaném vývoji gamma bomby pro americkou vládu v tajné základně v Novém Mexiku. Při nehodě byl vystaven smrtelné dávce gamma záření. Přežil, ale toto záření způsobilo, že se začal proměňovat v obrovské, svalnaté a nekontrolovatelné monstrum - Hulka. Hulkova obrovská síla je násobena jeho hněvem.


Hulk

Nejdříve se v Hulka, ještě s šedou barvou kůže, proměňoval pouze po západu slunce. Brzy poté se však v Hulka, nyní již se zelenou barvou kůže, začal proměňovat kdykoli, kdy mu stoupla hladina adrenalinu. Jelikož Hulka hnal hněv a Banner ho nemohl příliš ovládat, stal se nebezpečným pro společnost. Proto na něj byli nasazeni lovci, které vede generál Thaddeus "Thunderbolt" Ross. Postupně Banner dokázal částečně ovládat Hulkovu mysl, a tak pomohl světu v boji proti mimozemšťanu jménem Metal Master. Tím získal prezidentskou milost za své ničení.
Poté, co ho oklamal Thorův bratr Loki, se z Hulka stal týmový hráč. Brzy spolupracoval s řadou superhrdinů světa Marvel. Hulkovou největší slabinou je jeho rozum, který je ovládán hněvem, a tak je snadno manipulovatelný. Hulk je také členem týmů superhrdinů Avengers či Ultimates.


Fantastická čtyřka + foto

19. března 2013 v 14:49 | iron-man
Fantastická čtyřka je film o čtyřech superhrdinech (Susan Storm, Reed Richards, Johny Storm a Ben Grimm), kteří bojují proti krachujícímu miliardáři Viktorovi von Doomovi, který má elektrické schopnosti. Tento komiksový film je od Marvelu.


Hrdinové:

Reed Richards může libovolně prodloužit či zkrátit každou část svého těla a říká se mu mistr Fantastic.


Susan Storm má schopnost být Neviditelná holka (Invisible woman) a také může vytvořit neviditelný ochranný štít.Ben Grimm se proměnil v kamenného muže a má velkou sílu. Benovi se říká ThingJohnymu Stormovi se přezdívá Lidská pochodeň (Human Torch) a dokáže také letět díky ohni.
Nepřítel:

Victor von Doom je z organometalické slitiny a dokáže ovládat elektřinu. Nemá žádnou přezdívku a pochází z Latverska.