X-men - nejznámnější nepřátelé

26. února 2013 v 16:06 | iron-man

Magneto

Magneto, vlastním jménem Erik "Magnus" Lensherr ovládá magnetismus a touto schopností může ohýbat železné traverzy, létat, či dokonce i vyvolávat zemětřesení na opačné straně Země. Často je nazýván jedním z nejmocnějších žijících mutantů. Ještě před tím, než se projevily jeho mutantské schopnosti, byl se svými rodiči deportován do Osvětimi. Tam byl zdánlivě popraven a pohřben. Vyhrabal se ven z hromadného hrobu a uprchl z tábora. Po druhé světové válce byl ošetřovatelem v Izraeli, kde se seznámil s Charlesem Xavierem. Ten mu vysvětlil, že je mutantem a ukázal mu, že je víc jako je on. Oba dva, velcí muži, pokud by spolupracovali, dokázali by mírumilovného soužití s lidmi pravděpodobně dosáhnout. Magneto cestoval po celé Evropě, seznámil se se svoji první ženou, nějaký čas s ní žil v malé vesničce v Rusku. Během požáru jí pomocí svých schopností zachránil, ale jejich dceru už zachránit nedokázal. Manželka se od něj odvrátila jako od nějakého monstra. A tím byl jeho osud, jako jednoho z největších nepřátel lidstva, zpečetěn.
Ve filmovém zpracování nakonec o své schopnosti přijde, když dostane injekci na potlačení genu X. Stává se z něj obyčejný starý člověk, kterému mnoho let života nezbývá.


Mystique

Mystique, vlastním jménem Raven Darkholme. Její schopností je proměna, dokáže se proměnit v jakoukoliv osobu, či člověku podobný objekt, i když například její nápodoba adamantia (Wolverinových drápů) nedosahuje tvrdosti skutečného adamantia. Ve filmu X-Men: Poslední vzdor o své schopnosti přijde a stává se z ní člověk. Zradí Magneta a prozradí lidem Magnetův úkryt a všechny jeho plány na ovládnutí světa.


Pyro

Pyro, vlastním jménem John Allerdyce je pyrokinetikem to znamená, že ovládá oheň. Jeho největším sokem je Iceman. Ve druhém díle filmu zradí partu X a přidává se k nepřátelům - na stranu Magneta, kterého ve třetím díle doprovází, ale svůj závěrečný boj s Icemanem prohraje.


Sabertooth

Sabertooth, vlastním jménem Victor Creed má schopnost regenerace, zesílené smysly, sílu, obratnost. Je jedním z úhlavních nepřátel Wolverina ,i když je jeho bratr.


Quicksilver

Quicksilver, vlastním jménem Pietro Maximoff disponuje superrychlostí. Může běhat i nadzvukovou rychlostí, po hladině vody nebo po svislé stěně. Syn Magneta, bratr Scarlet Witch.


Scarlet Witch

Scarlet Witch, vlastním jménem Wanda Maximoff, její mutantské schopnosti se při narození spojily s magií chaosu. Dcera Magneta.


Juggernaut

Juggernaut, vlastním jménem Cain Marko je nevlastní bratr Charlese Xaviera. Má schopnosti nadlidské síle, odolnosti a trvanlivosti. Díky jeho helmě je imunní vůči telepatii. Schopnosti nezískal z větší části díky mutaci, ale pomocí setkání s démonem během Války v Koreji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenushka Lenushka | 19. března 2013 v 18:37 | Reagovat

Pěkný blog, možná by to ale chtělo pozměnit desing ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama