X-men

26. února 2013 v 14:43 | iron-man
X-Men je tým superhrdinů z komiksů společnosti Marvel Comics. Jedná se o anglické nepravidelné množné číslo, česky se proto označují jako X-Meni (v českém dabingu filmu lze objevit i překlad jako "Lidé X". X v názvu představuje speciální gen, zvaný gen X, kterým se mutanti liší od obyčejných lidí). Poprvé se objevili ve stejnojmenném komiksu, který vytvořili roku 1963 Stan Lee a Jack Kirby.

Stupně X-menů
Ve filmech (a to je důležité, protože v komixových legendách následující události nejsou vůbec pravdivé) se mutanti rozdělovali podle svých schopností do tzv. stupňů 1-5.
Stupeň 1: Ve třetím díle filmu to byli podle Magneta tzv. pěšáci, kteří za něj bojovali na konci filmu. Stupeň 1 ovládá například jen akrobacii nebo prostě jen jednu schopnost jednoho druhu.
Stupeň 2: Magnetovi pomocníci ve třetím filmu (Juggernout atd...)
Stupeň 3: Hodně velká skupina. Z party X to je například Storm apod. Z Bratrstva je to například Pyro. Stupeň 3 už může napáchat ničivou škodu (například Pyro podpálit budovu).
Stupeň 4: Profesor X, Magneto. Patří zde např. i Wolverine (Logan) a to jen díky jeho schopnosti regenerace, která ho dělá prakticky nesmrtelným až na výjimky (např. dotyk od Rogue).
Stupeň 5: Mutant dokáže napáchat plošnou škodu v celém okolí pouhým mávnutím ruky. Z filmu je známá akorát Jean, která dokázala své schopnosti mít pod kontrolou (stupeň 3), ale její temná stránka Phoenix, která zabila Xaviera, Cyclopsa a málem i Wolverina se řadí jako nejničivější stupeň, stupeň 5.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 iron-man iron-man | Web | 27. února 2013 v 18:33 | Reagovat

je to dobrý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 petar petar | Web | 24. března 2013 v 19:39 | Reagovat

je to božíí
!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama