Únor 2013

Doporučuju - Avengers

28. února 2013 v 18:45 | iron-man
určite jse podívejte na flilm Avengers a ted trošička infa o něm

rok vzniku: 2012
režisér: Joss Whedon
země původu: USA
hrají: Robert Downey Jr., Chris Evans a Scarlett Johansson ......)popis: Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové - Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě.


X-men- foto

26. února 2013 v 18:15 | iron-man

X-men - nejznámnější nepřátelé

26. února 2013 v 16:06 | iron-man

Magneto

Magneto, vlastním jménem Erik "Magnus" Lensherr ovládá magnetismus a touto schopností může ohýbat železné traverzy, létat, či dokonce i vyvolávat zemětřesení na opačné straně Země. Často je nazýván jedním z nejmocnějších žijících mutantů. Ještě před tím, než se projevily jeho mutantské schopnosti, byl se svými rodiči deportován do Osvětimi. Tam byl zdánlivě popraven a pohřben. Vyhrabal se ven z hromadného hrobu a uprchl z tábora. Po druhé světové válce byl ošetřovatelem v Izraeli, kde se seznámil s Charlesem Xavierem. Ten mu vysvětlil, že je mutantem a ukázal mu, že je víc jako je on. Oba dva, velcí muži, pokud by spolupracovali, dokázali by mírumilovného soužití s lidmi pravděpodobně dosáhnout. Magneto cestoval po celé Evropě, seznámil se se svoji první ženou, nějaký čas s ní žil v malé vesničce v Rusku. Během požáru jí pomocí svých schopností zachránil, ale jejich dceru už zachránit nedokázal. Manželka se od něj odvrátila jako od nějakého monstra. A tím byl jeho osud, jako jednoho z největších nepřátel lidstva, zpečetěn.
Ve filmovém zpracování nakonec o své schopnosti přijde, když dostane injekci na potlačení genu X. Stává se z něj obyčejný starý člověk, kterému mnoho let života nezbývá.


Mystique

Mystique, vlastním jménem Raven Darkholme. Její schopností je proměna, dokáže se proměnit v jakoukoliv osobu, či člověku podobný objekt, i když například její nápodoba adamantia (Wolverinových drápů) nedosahuje tvrdosti skutečného adamantia. Ve filmu X-Men: Poslední vzdor o své schopnosti přijde a stává se z ní člověk. Zradí Magneta a prozradí lidem Magnetův úkryt a všechny jeho plány na ovládnutí světa.


Pyro

Pyro, vlastním jménem John Allerdyce je pyrokinetikem to znamená, že ovládá oheň. Jeho největším sokem je Iceman. Ve druhém díle filmu zradí partu X a přidává se k nepřátelům - na stranu Magneta, kterého ve třetím díle doprovází, ale svůj závěrečný boj s Icemanem prohraje.


Sabertooth

Sabertooth, vlastním jménem Victor Creed má schopnost regenerace, zesílené smysly, sílu, obratnost. Je jedním z úhlavních nepřátel Wolverina ,i když je jeho bratr.


Quicksilver

Quicksilver, vlastním jménem Pietro Maximoff disponuje superrychlostí. Může běhat i nadzvukovou rychlostí, po hladině vody nebo po svislé stěně. Syn Magneta, bratr Scarlet Witch.


Scarlet Witch

Scarlet Witch, vlastním jménem Wanda Maximoff, její mutantské schopnosti se při narození spojily s magií chaosu. Dcera Magneta.


Juggernaut

Juggernaut, vlastním jménem Cain Marko je nevlastní bratr Charlese Xaviera. Má schopnosti nadlidské síle, odolnosti a trvanlivosti. Díky jeho helmě je imunní vůči telepatii. Schopnosti nezískal z větší části díky mutaci, ale pomocí setkání s démonem během Války v Koreji.

X-men - nejznámnější šlenové

26. února 2013 v 14:48 | iron-man
Vzhledem k rozrůstající se mutantské rodině se původní tým nejen přetvořil, ale i několikrát rozdělil a znovu dával dohromady, na postech vůdců se vystřídala řada osob. Kromě X-Menů formují mutanti další skupiny a přechází z jedné do druhé, někdy i mění strany.


Profesor X

Profesor X, vlastním jménem Charles Xavier je telepat, dokáže také zpomalit či zcela zastavit pohyb molekul, což se projevuje nehybností objektů. V mnoha číslech komiksů bylo řečeno, že patří k největším mozkům planety. V mládí býval velkým sportovcem, když se objevily jeho mutantské schopnosti začal cestovat po světě a šířit svou vizi o vztazích mezi mutanty a lidmi. Během svých cest navštívil čerstvě ustanovený stát Izrael, kde se seznámil s Erikem Lensherrem, Židem, který přežil vyhlazovací tábor Osvětim. Rychle se sblížili, protože Xavier pochopil, že má v Lensherrovi sblíženou mysl. Když během záchranné akce oba použili své schopnosti Lensherr (Magneto) dospěl k názoru, že lidstvo bude k mutantům přistupovat stejně jako Němci k Židům během druhé světové války. Tím se jejich cesty rozdělily a stali se z nich nepřátelé. Xavier poté odcestoval do Tibetu, kde bojoval s Luciferem (mimozemšťanem, který chtěl ovládnout svět) a utrpěl zranění páteře, které ho upoutalo na invalidní vozík. Nakonec zemře, zabije ho Phoenix svými ničivými schopnostmi taktéž ve třetím díle filmu.


Phoenix

Phoenix, vlastním jménem Jean Grey, původně Marvel Girl (později si tak říká i její a Scottova dcera Rachel) - je telepat a telekinetik. V průběhu série získává až božské schopnosti, stává se jednou z nejobávanějších entit v celém vesmíru. Její příběh patří mezi nejzásadnější a podle kritiků i k nejlepším v celém vesmíru Marvel komiksů. Ve filmu je nakonec zabita Wolverinem.


Jean Grey

Jean Grey, převtělený Phoenix, je telekinetička a telepatka. Měla zemřít ve 2. díle zfilmované trilogie X-menů, ale ve třetím díle se záhy objeví po návštěvě Scottem jezera Alcali. Jean přežila jen díky Phoenixovi. Jean má prakticky neomezenou moc, proto u ní Profesor X v dětství vytvořil psychické bariéry, které měly její moc oddělit od její mysli, v důsledku toho došlo k rozdvojení její osobnosti - zrodil se Phoenix, zcela neovladatelná bytost plná touhy, radosti a hněvu. Jean dokáže pomocí své telekinetické síly cokoliv hmotného rozložit na molekuly, které následně rozpojí do atomů a až neviditelných protonů.


Wolverine

Wolverine (anglický název pro rosomáka sibiřského) - říká si Logan a jeho jméno je James Howlett. Jeho schopností je regenerace, která ho dělá prakticky nesmrtelným, a zesílené smysly (přinejmenším čich). Jeho kostra je vyztužena adamantiem. Kromě zvýšené fyzické odolnosti mu adamantium dává tři ostré "drápy" (dlouhé asi 30 cm) vysouvané ze hřbetu každé ruky. V případech, kdy adamantium neměl, má místo nich drápy kostěné. Patří mezi nejoblíbenější z X-Menů a má i vlastní sérii komiksů, která na rozdíl od podobných pokusů u jiných členů týmu vychází již přes dvacet let.

Storm

Storm, vlastním jménem Ororo Munroe dokáže ovládat počasí, včetně vytváření blesků nebo létání na principu nadnášení větrem. Její rodiče zemřeli během pobytu v Káhiře, kdy na dům, ve kterém se skrývali dopadlo sestřelené letadlo. Storm se zasypaná probrala, jako jediná přežila. Od té doby trpěla akutní klaustrofobií. Několik let se toulala po ulicích Káhiry a stala se jednou z nejlepších zlodějek. Putovala na jih přes Saharskou poušť, zpět do domoviny její matky. Během cesty se v ní probudily její mutantská schopnost ovládat počasí. Byla přijata jako "bohyně" jedním z domorodých kmenů v Keni, kde ji posléze objevil Profesor X.


Nightcrawler

Nightcrawler, vlastním jménem Kurt Wagner, syn Mystique a démona Azazela. Jeho schopností je teleportace a je velmi nadaným akrobatem.


Iceman

Iceman, vlastním jménem Robert "Bobby" Drake dokáže vytvářet led. V prvních číslech měl tělo pokryté sněhem, ale autoři si asi uvědomili, že vypadá poněkud směšně a proto se po prvním boji se Sentineli "promrazil" až k brnění z ledu. vystupuje jako klasický třídní klaun, je nezodpovědný, vtipkuje, i když je to nevhodné. Poté, co se jeho těla zmocní Ema Frost (White Queen), zjistí, že svojí sílu nikdy nedokázal využít úplně a začíná trpět méněcenností. Což ale po několika číslech komiksu překoná a s pomocí ostatních X-Menů získá nové, pro něj z počátku netušené schopnosti.


Beast

Beast si také říká Dr. Henry "Hank" McCoy. Má zvětšenou sílu a obratnost a posílené smysly. V původním týmu zastával pozici šaška, který dokáže vtipkovat i v té nejvypjatější situaci. Kromě toho je největším vědeckou kapacitou v oblasti aplikované genetiky X-Menů. Výsledkem pokusů, který provedl na sobě samém, porostl modrými chlupy.


Shadowcat

Shadowcat, vlastním jménem Katherine "Kitty" Pryde dokáže nejen procházet zdí, ale může odfázovat i jiné předměty - třeba i celé letadlo. Při fázování poškozuje elektroniku. Do týmu se přidala už jako čtrnáctiletá, zamilovala se do Colossuse a Storm přijala jako svoji novou matku, protože její rodiče se v té době rozváděli. Během jedné z mnoha cest do vesmíru získala malého dráčka, kterému začala říkat Lockheed. Při útěku do Japonska, když se pokoušela pomoci Wolverinovi, ji unesl démonický ninja Ogun, magickými prostředky změnil na batole a vycvičil z ní svého nástupce. Poté co byla v jednom z nejsilnějších příběhů X-Menů smrtelně zraněna v souboji s Maraudery, když bránila obyvatele tunelů pod New Yorkem Morlocky opouští X-Meny a zakládá spolu s Nightcrawlerem nový tým v Anglii.


Rogue

Rouge - její jméno je Marie (příjmení neznámé); v komiksech v X-treme X-Men a The End však používá jméno Anna Raven. Dokáže dočasné získat schopnosti jiného mutanta. Kromě toho získává i jeho vzpomínky a pocity. Ve většině případů pak měla navíc trvale ukradené schopnosti Ms. Marvel, jedné z Avengers - tedy létání a nadlidskou sílu. Ve filmu a seriálu X-Men: Evolution se to neobjevilo - kromě "vidění" profesora Xaviera v "epilogu" X-Men: Evolution. (V kresleném seriálu jí adoptovala Mistique.)


Gambit

Gambit, vlastním jménem Remy Etienne LeBeau. Gambit patří k etnické minoritě "Cajunů", což jsou frankofonní obyvatelé Louisiany. Jeho schopností je přeměnění polohové energiena pohybovou, tedy umí nabíjet věci, díky čemuž následně explodují. Má s sebou vždy balíček karet (oblíbené projektily) a hůl z adamantia. Původně zloděj se přidal k X-Menům díky svému přátelství se Storm. A vydržel jenom díky své lásce k Rogue, která je neustále zkoušena, protože se oba zamilovaní nesmí jeden druhého dotknout.


Cyclops

Cyclops, vlastním jménem Scott Summers je X-Menem z jehož očí vychází neustále ničivý paprsek, který on považuje za své prokletí. Profesor Xavier zjistil, že se paprsek dá odstínit speciálními brýlemi z rubínu. Vyrostl spolu se svým bratrem v sirotčinci, protože se předpokládalo, že jeho rodiče zahynuli při letecké nehodě. Ukázalo se, že byli unesenimimozemšťany, jeho matka byla před očima otce obětována. Otec se stal vesmírným pirátem, Corsairem. Sen Charlese Xaviera pokládá ze důležitější než svůj vlastní život, dalo by se říci, že kromě jeho milované Jean neexistuje nic důležitějšího pro něj než mírumilovné soužití mezi mutanty a lidmi. Ve třetím díle filmu umírá zabit Jean - její temnou stránkou - Phoenixem.


Angel

Angel, vlastním jménem Warren Worthington III jeho původní vlastností jsou andělská křídla, která mu umožňují létat. Díky výcviku, který získal během působení v týmu se vyznačuje také nadlidsky rychlými reakcemi. Dědic obrovského průmyslového impéria se během puberty, když mu vyrostla křídla rozhodl stát hrdinou, Avenging Angelem, pak ho objevil profesor Xavier a požádal ho, jestli by se nepřidal do jeho nového týmu. Během svého hostování v týmu X-factor je zrazen svým přítelem z dětství a zdánlivě umírá, aby byl přetvořen mutantem jménem Apocalypse. Stává se z něj Archangel, modrý anděl smrti s kovovými křídly, která umí vystřelovat jednotlivá pera jako projektily.


Bishop

Bishop je jedním z mnoha cestovatelů v čase v Marvel vesmíru. V jeho světě je sen Charlese Xaviera uctíván jako náboženství, členové týmu jsou považováni téměř za světce a mučedníky, kteří obětovali svůj život aby byl sen zachován. Do přítomnosti týmu X-Men přichází jako soupeř, který je považuje za své nepřátele z budoucnosti. Po smrti jeho přátel ho profesor X přijímá do týmu, navzdory radám ostatních členů, kteří považují jeho metody za příliš radikální. Má schopnost pohltit energetický výboj (ať už schopnost jiného mutanta nebo výstřel z energetické zbraně), uložit ho ve svém těle, transformovat ho, nebo ho vystřelit jako svůj vlastní.

X-men

26. února 2013 v 14:43 | iron-man
X-Men je tým superhrdinů z komiksů společnosti Marvel Comics. Jedná se o anglické nepravidelné množné číslo, česky se proto označují jako X-Meni (v českém dabingu filmu lze objevit i překlad jako "Lidé X". X v názvu představuje speciální gen, zvaný gen X, kterým se mutanti liší od obyčejných lidí). Poprvé se objevili ve stejnojmenném komiksu, který vytvořili roku 1963 Stan Lee a Jack Kirby.

Stupně X-menů
Ve filmech (a to je důležité, protože v komixových legendách následující události nejsou vůbec pravdivé) se mutanti rozdělovali podle svých schopností do tzv. stupňů 1-5.
Stupeň 1: Ve třetím díle filmu to byli podle Magneta tzv. pěšáci, kteří za něj bojovali na konci filmu. Stupeň 1 ovládá například jen akrobacii nebo prostě jen jednu schopnost jednoho druhu.
Stupeň 2: Magnetovi pomocníci ve třetím filmu (Juggernout atd...)
Stupeň 3: Hodně velká skupina. Z party X to je například Storm apod. Z Bratrstva je to například Pyro. Stupeň 3 už může napáchat ničivou škodu (například Pyro podpálit budovu).
Stupeň 4: Profesor X, Magneto. Patří zde např. i Wolverine (Logan) a to jen díky jeho schopnosti regenerace, která ho dělá prakticky nesmrtelným až na výjimky (např. dotyk od Rogue).
Stupeň 5: Mutant dokáže napáchat plošnou škodu v celém okolí pouhým mávnutím ruky. Z filmu je známá akorát Jean, která dokázala své schopnosti mít pod kontrolou (stupeň 3), ale její temná stránka Phoenix, která zabila Xaviera, Cyclopsa a málem i Wolverina se řadí jako nejničivější stupeň, stupeň 5.

Avengers - foto

26. února 2013 v 14:28 | iron-man

Avengers

24. února 2013 v 19:07 | iron-man
Členové týmu
Původní název týmu zněl "Earth's Mightiest Heroes" a tvořili ho Iron Man, Ant-Man, Wasp, Thor a Hulk. Ve čtvrtém čísle tým nalezl v ledu svého dalšího budoucího člena a velitele, byl jím Captain America. V prvním čísle použila Wasp název "The Avengers", který zněl více dramaticky.
Ve druhém čísle se z Ant-Mana stal Giant Man. Dále v 28. čísle Goliath a v 63. Yellowjacket.
Captain America byl zpětně považován za zakládajícího člena namísto Hulka.


Zakládající členové

CharakterCivilní jménoPřidal se v
Iron ManAntonio "Tony" StarkAvengers vol. 1 #1
Ant-ManDr. Henry "Hank" Jonathan PymAvengers vol. 1 #1
WaspJanet PymAvengers vol. 1 #1
ThorThor OdinsonAvengers vol. 1 #1
HulkBruce BannerAvengers vol. 1 #1


Noví členové z 60. let

Tito členové byli různě využiti jako stálí či jen dočasní.
CharakterCivilní jménoPřidal se v
Captain AmericaSteven "Steve" RogersAvengers vol. 1 #4
HawkeyeClinton Francis BartonAvengers vol. 1 #16
QuicksilverPietro Lensherr (či Maximoff)Avengers vol. 1 #16
Scarlet WitchWanda Lensherr (či Maximoff)Avengers vol. 1 #16
SwordsmanJacques DuquesneAvengers vol. 1 #20
HerculesHeraclesAvengers vol. 1 #20
Black PantherT'Challa UdakuAvengers vol. 1 #52
VisionVictor ShadeAvengers vol. 1 #58
Black KnightDane WhitmanAvengers vol. 1 #71


Noví členové z 70. let

CharakterCivilní jménoPřidal se v
Black WidowNatalia Alianovna "Natasha" RomanovaAvengers vol. 1 #111
BeastDr. Henry Phillip "Hank" McCoyAvengers vol. 1 #151
MoondragonHeather DouglasAvengers vol. 1 #151
HellcatPatricia "Patsy" WalkerAvengers vol. 1 #151
Two-Gun KidMatthew J. "Matt" HawkAvengers vol. 1 #174
Wonder ManSimon WilliamsAvengers vol. 1 #186
Ms. MarvelCarol Susan Jane DanversAvengers vol. 1 #183
FalconSamuel "Snap" Thomas WilsonAvengers vol. 1 #184


Noví členové z 80. let

CharakterCivilní jménoPřidal se v
TigraGreer Grant NelsonAvengers vol. 1 #211
She-HulkJennifer WaltersAvengers vol. 1 #221
Captain MarvelMonica RambeauAvengers vol. 1 #231
StarfoxErosAvengers vol. 1 #243
NamorNamor McKenzieAvengers vol. 1 #262
Doctor DruidDr. Anthony Ludgate DruidAvengers vol. 1 #278